Florbal Chomutov U21 - FBC DDM Děčín   19:14 (6:3, 6:5, 7:6)

statistiky utkání zde

Děsivý začátek pro Děčín, kdy po 2 minutách prohrával 3:0, hodil všechny předzápasové predikce do koše. První tříbrankové manko se však podařilo během několika minut smazat, když se prosadil Herzina (v utkání 6 branek), z trestného střílení Fidler a z přesilovky Matza. Obraz hry však zůstával velmi podobný. Chomutov využíval každého děčínského zaváhaní na polovině hřiště a přecházel do rychlých protiútoků nebo se dokázal prosadit individuální kvalitou. Po srovnání si tak do konce třetiny opět vypracoval tříbrankový náskok. Druhá třetina začala pro naše barvy gólově vyřešenou standartní situací. Jenže dvouminutová pasáž mezi 4. a 6.minutou  přinesla hned 4 branky v děčínské síti a případné další dotáhnutí se tak dostalo tvrdou ránu. 

Před třetí třetinou byl rozdíl 4 branek a jelikož si děčané celý zápas nevěděli poradit s nátlakovou hrou domácích a zároveň chtěli ještě zabojovat o možný bodový zisk, bylo jasné, že ještě pár branek uvidíme. Start do závěrečné dvacetiminutovky byl ovšem pro Děčín snový. Během 1.minuty vsítil hned 3 góly a dostal se na dostřel. Bohužel následně přišla další ztráta na půlce a Chomutov trestal. K tomu vzápětí přidal další trefu a znovu jsme tak spadli o několik pater dolů. Branky padaly i nadále, kdy to Děčín ještě zkoušel po několikáté se dotáhnout, ale domácí byli na hřišti rychlejší a přesnější a už si náskok udrželi. 

Pro nezaujatého diváka určitě skvělá podívaná, pro zainteresované ovšem hromada ztrát a nepřesností, s kterými se nemůžeme smířit a budeme pracovat na jejich odstranění.

Sestřih utkání