FBC DDM Děčín - Panthers Praha B U23   5:7 (1:3, 1:3, 3:1)

statistiky z utkání zde

Již před utkání bylo jasné, že oba týmy zůstanou v tabulce na svých pozicích a dá se tak říct, že již o nic nešlo. Pro Děčín byl ale i tak zápas velmi prestižní hned z několik důvodů. Odveta za první prohrané utkání, rozloučit se sezonou vítězně na domácí palubovce a zvýšená motivace proti pražským celkům. Navíc jsem měli připraveny do hry hned 16hráčů, což se za celý ročník nestalo a spíše se hrálo s 10 až 13ti muži v poli. 

Děčín šel do vedení jako první. Na začátku 5.minuty naznačil Lukáš Vlček střelu z osy hřiště, nakonec však ještě vybídl obránce Vláďu Vrátila, který podpořil útok a byl odměněn gólovou střelou. Radost ale trvala jen krátce, ihned po buli propadla druhá lajna a Panthers na jednu přihrávku vyřadili děčínskou obranu a brankář Drobný už zasáhnout nestačil. Následně získávali převahu hosté a po celý zápas dokazovali zejména svoji šikovnost a v první třetině i efektivitu ze svých šancí. I Děčín si vypracoval dobré pozice, ale domácí střelci své souboje s brankářem hostů zatím prohrávali.

 Utkání ovlivnila i řada vyloučení. Od začátku se to dost sekalo, na trestnou však chodili hlavně domácí a Přesilovky se pražanům dařilo proměňovat.  Ta první proměněná přišla jako odpověď na snižujíc branku Kuby Věcheta, který byl ve druhé třetině bohužel jediným úspěšným střelcem predátorů. Do třetí třetiny šel děčínský celek s mankem 4 branek, ale i s viděnou šancí, které měl a které by měly ještě přijít. Do jedné takové se po spolupráci s Věchetem dostal Marek Sochor a šikovně prodloužil svoji střeleckou šňůru, jenž nyní činí 16 utkání v řadě, v kterých skóroval (včetně zápasů juniorky). Jiskru naděje na obrat ještě více zažehl méně častý střelec Petr Fišer, který pro sebe netypicky forehandem prostřelil brankáře pražanů. No a plodnou polovinu třetí třetiny zakončil využitou přesilovou hrou muž nejpovolanější, Jan Fidler. V ten moment se zdál být Děčín na koni a rozdíl byl již jen jeden gól. Srovnat mohli domácí ve své druhé přesilovce, ta ale přinesla hloupou chybu ve střídání a z přesilovky byla tedy po chvilce početní nevýhoda. Tento moment zastavil děčínské snažení o srovnání a vrátil hosty zase do klidu, který 2 minuty před koncem přetavili v 7 branku. V závěrečné powerplay již branka nepadla a Děčín tak musel zkousnout i druhou prohru nad tímto soupeřem. 

7.místo v divizi je určitě zklamáním, ale na další sezónu se budeme chtít opět vrátit do bojů o první příčky.