FBC DDM Děčín - FBC DDM Kati Kadaň   8:7 pn (1:3, 2:4, 4:0)

sestava a statistiky zde

Ani toto setkání nevybočilo z nastaveného trendu vzájemných bitev a emoce pumpovaly střídačkami. Obzvláště tedy pak tou děčínskou. Hned druhá minuta utkání naznačila, že bychom mohli vidět brankově bohaté utkání. Nejprve se prosadili Kati přesnou střelou po krosové přihrávce, na což odpovídal navrátilec v děčínských barvách Martin Žáček, jenž rovněž střelou z voleje využil přihrávky Davida Matzi. Jenže pak se začali prosazovat už jen hosté. V útoku se Děčín sice sanžil, ale bez výraznějších šancí a směrem do defenzívy často krát nestačil na rychlého a dobře kombinujícího soupeře. Do toho děčínskou střídačku popichovala rozhodnutí rozhodčích a také následná oslabení.

Ještě v 8. druhé třetiny vedla Kadaň zkrátka o 4 branky.  Pak sice Lukáš Vlček proměnil s nabídnuté přesilovky (tentokrát pro Děčín) svoji střelu z úhlu, ale místo dalšího snížení přišla opět pohledná kombinace hostů a cesta za body se tak domácím opět komplikovala.  Ve třetí třetině tak Děčín výrazně ztrácel, ale nabudila ho třetí využitá přesilovka za sebou a na hráčích byla vidět chuť se ještě porvat o body. A když se ve 12.minutě po pohledném kombinačním přechodu prosadil přesnou střelou Marek Sochor, vzrostla touha po bodech ještě více. Kadaň dále neztrácela na své aktivitě, ale obrana společně s brankářem Drobným nyní držela jako zeď. To dalo prostor na útočné výpady, jaký předvedl Vlček a svoji střelou až od žíněnek, co leží vedle hřište, přibil míček do šibenice. Děčín se nakonec dočkal i kýženého srovnání z hole kapitána Fidlera a následně mohl pomýšlet i na velký obrat, když měl šanci využít 4.přesilvku v řadě.  To se však nestalo a muselo se jít do prodloužení. V něm byla Kadaň více na míčku a Děčín se soustředil převážně na obranu a na to neudělat chybu. Nastavených 5 minut tedy nerozhodlo a o majiteli bodu navíc tedy definitivně rozhodovaly nájezdy. Za Děčín byli úspěšní všichni nájezdníci (Vrátil - Fidler - Dašek - a ještě jednou Vrátil) a protože Adam Havriljak pak lapil freestylový pokus soupeře, bylo rozhodnuto.

Utkání, ve kterém nebyl Děčín určitě lepší, ale dokázal se svému soupeři od druhé třetiny svým výkonem vyrovnat, makal v defenzívě a byl efektivní v přesilových hrách, bylo pro kluky i fanoušky odměnou a pro mnohé mladé hráče další velkou zkušeností a důležité je, že i vítěznou.