Letošní sezónu se může pyšnit Děčín jedním titulem. Ten letos nad hlavu zvedli junioři. Bonusovým turnajem byla nadstavba ve které jsme se během dvou dnů utkali s prvními dvěma týmy z liberecké části – Liberec B a Jablonec a z Ústecké části Kadaň a Teplice. To co nás do nadstavby oslabilo bylo termínová kolize s regionálními výběry, kde jsme šikuly Slanu a Kryštofa.

První den jsme se utkali s Libereckým Béčkem, zápas jsme zvládli v celku v pohodě. Druhý zápas proti Teplicím to byla ostřejší podívaná, která byla do poslední chvíle vyrovnaná, v závěru si výhru zasloužili lázeňští. Druhý den jsme zavítali po dlouhé době na libereckou Dobiášku. V soubojově nabitém duelu jsme stáhli vedení Jablonce z 0:3 na 3:3, ale závěru nám výsledek znova utekl. V posledním zápase s Kadaní jsme věděli, že Kati jsou již jistí vítězové nadstavby a my nebudeme lepší než 4.. Ovšem zápasy s Kadní jsou letošním bonbónkem, na který se nám vrátili i Slana a Kryštof a bylo to hned znát. Remíza 5:5 byla trošku smolná, protože během zápasu jsme si dokázali dát vlastnáka nebo například rozpojené mantinely poslaly soupeře do gólové situace 2:1. Nadstavba se nám tedy výsledkově nějak nepovedla, ale vyrovnané zápasy měli smysl. Při absenci 3 kluků z top 5 hráčů naší kanady se mohli ukázat jejich následovníci. Nadstavba mi tedy dává smysl, když budeme hrát ligu dvou-kolově místo tříkolově a nadstavba příjde dřív než jsou kluci hlavama v maturitě a vyhne se termínově akcím, které berou top hráče týmům.

Díky všem zúčastněným, protože juniorská sezóna byla dlouhá a náročná. Své loučení si v letošku prožili Matouš Dašek, Zdenda Martinec, Adam Havriljak, Jan Drobný  a hráčský konec oznámil již před koncem sezóny i Honza Vilímek. Kluci díky za všechno

FBC DDM Děčín : FBC Liberec 9:4

FBC DDM Děčín : FD Teplice 5:8

FBC DDM Děčín : Florbal Jablonec 3:5

FBC DDM Děčín : FBC DDM Kadaň 5:5

Sestava :
Sobota
: Drobný, Havriljak, Dašek, Mašek, Zvěřina, Pšenička, Plechatý, Kostka, Sochor, Bräuer, Pongracz, Vilímek, Kůža
Neděle
: Havriljak, Martinec, Dašek, Mašek, Zvěřina, Pšenička, Loubek, Slánský, Plechatý, Kostka, Sochor, Bräuer, Pongracz