Ligový los přisoudil našim elévkům pořádání dvou turnajů souběžně, a tak se tentokrát skupina white a blue rozdělila do dvou tělocvičen. Whiti obsadili Vojanovku a Blůčka Vrchličák.

Bílá skupina zahájila proti Lovosicím grey, které vstoupili do utkání o chlup lépe, ale Děčín průběh otočil a vybudoval si pohodlné vedení. Lovosičtí se ale nevzdali a z konce utkání bylo pěkné drama, protože hosté stáhli až na rozdíl jedné branky! Vedení se ale podařilo udržet a děčínští výhru pořádně oslavili.

Další dvě utkání měla hodně podobný průběh.. Jak proti Ústí, tak proti druhému celku Lovosic si počínal Děčín o poznání zkušeněji. Brzké vedení dodalo domácím klid, čehož trenér využil a zpestřoval hráčům a hráčkám hru různými úkoly. Většina z nich byla mířena na týmovější pojetí hry. Zde je nutno snahu o plnění těchto úkolů pochválit i když hra vypadala místy dosti kostrbatě :-D

Modrá skupina na Vrchličáku odstartovala také proti Lovosicím, také šlo na úvod o vyrovnaný zápas, kde ale Děčínu trvalo než se dostal do provozní teploty. Tento vlažnější rozjezd mohl za to, že Děčín měl na konci o 2 gólíky méně, ale podstatnější je herní projev, kde Děčín umí zahrát lépe.

Výkony jednotlivých děčínských hráčů a hráček šli proti Ústí o stupínek výše, což vedlo k tomu, že Děčín zvládl nastřílet úctyhodných 18 branek! Ústí zvládlo solidních 9, to však v tomto utkání na úspěch nestačilo.

V posledním zápase Děčín premiérově narazil na Dubí. A premiéra to byla úspěšná. Děčínští předvedli o něco lepší florbalové dovednosti a připsali si výhru, kterou zakončili první turnaj roku 2022.

Celkově šlo o povedené vystoupení od obou skupin. Hodně nastřílených branek a hodně pokusů 1na1.

Doufejme, že našim klukům a holkám vydrží forma i do dalšího turnaje, který odehrajeme 22.1. v Ústí a premiérově se potkáme s Kadaní a Teplicemi :-)