FBC DDM Děčín - Kralupy Wolves  5:6 pp (2:3, 2:1, 1:1)

statistiky utkání zde

Zatím v sezóně platí, že Děčín venku body nezískává (zápas na Slávii je výjimka), ale naopak v domácím prostředí zase body nerozdává (zápas s Rudnou je výjimka). A tak se fanoušci k této statistice upínali i před odvetným utkáním s Kralupy. Zápas začal pro domácí povedeně, po krásné kombinaci vyzval Záruba na béčko Sochora a ten se z blízka nemýlil. V přesilové hře mohl Děčín své vedení navýšit, ale početní výhody byly v tomto utkání spíše trápením. To dokládá situace hned z té první, kdy Kralupy v oslabení jednoduchou střelou překvapili brankáře Drobného a srovnaly na 1:1.  Děčín vrátil svojí typickou akcí "proběhnu po diagonále celé hřiště a zavěsím" střelec Vlček. Do kabin však přeci jenom šli spokojenější hosté, s to když si 2x našel se štěstím míček cestu za děčínského brankáře.

Ve druhém dějství Kralupy svůj náskok navýšily a Děčín tak začal solidně hrané utkání ztrácet. Pak si ale hosté naběhly svými slovními výroky na řadu oslabení, která vyvrcholila nesportovním chováním jednoho z hráčů na střídačce a červenou kartou pro člena realizačního týmu. Domácím se tak naskytla velká šance zvrátit skóre zase na svoji stranu. První přesilovku 5na3 ještě využil Fidler, tu další rovněž ve výhodě 2 mužů už však nikoliv. Ještě tu ale byla 5ti minutovka 5na4. Tu hrál Děčín celých 5minut a mohl v ní dát gólů kolik chtěl. Bohužel se spokojil jen s jedním z hole Vybírala. 

Děčínští hráči si vytvořili ještě slušné příležitosti ke skórování, ale nebylo jim přáno.  Šok tak pro mladé predátory přišel během další přesilovky, kdy pláchnul hostující Malík a zpoza branky překvapil Havriljaka, který od druhé třetiny nahradil Drobného. Alespoň bod pro domácí celek vystřelil 5 minut před koncem Pilek a nechybělo mnoho a Děčín se mohl radovat i z vítězné trefy. Střelu Bräuera do odkryté branky však zastavila tyč.

V prodloužení měl nejprve slibnou šanci na rozhodnutí Sochor, ale v poslední chvíli mu míček sjel z čepele. 2 body tak nakonec vystřelil hostům Horský, po nedobrém postavení obrany.

Kralupy byly herně o něco lepším týmem, Děčín však držel krok a měl svoje šance i ve hře 5na5. Svoji výhodu v přesilovkách však využil jen pomálu a to nás stálo lepší výsledek.