Florbal Sokolov - FBC DDM Děčín  4:7 (2:3, 1:3, 1:1)

statistiky z utkání zde

Sokolov má situace podobnou jako Děčín, alespoň co se haly týče. Musí hrát v azylu. Do Františkových Lázní přijel Děčín v supermladé sestavě. Věkový průměr činil 19,75 let. Poprvé v sezóně byl navíc jen v 10 hráčích do pole. Předzápasová nálada však byla skvělá a tým byl připraven postavit statistice, kdy kromě utkání na Slávii, všechna svá venkovní utkání ztratil. Oproti předpokladu ale začali predátoři nervózně. To se projevovalo častým a zbrklým řešením některých situací a toho domácí využili k rychlému dvoubrankovému vedení. Děčínu se ale podařilo uklidnit na míčku a postupně se dostával více do hry. Odměnou bylo rychlé snížení z hole Sochora a když využil první přesilovku utkání kapitán Fidler, bylo rázem srovnáno.  V tu chvíli už byl Děčín lepším týmem a trpělivě čekal na své další šance. Jednu takovou využil po chybě v domácí rozehře všudypřítomný Záruba a poslal tak svůj tým po otočce z 0:2 na 3:2 do vedení. 

A ve vedení už také zůstal po zbytek zápasu. Čtvrtou branku svého týmu nejprve zařídil po nájezdu do srdce sokolovské obrany  a následné střele Dašek a vše mohlo nasvědčovat tomu, že se nyní bude skóre postupně navyšovat pro modrobílé barvy. Sokolov však tu a tam předváděl kvalitní pasáže, kdy dostal děčínské florbalisty pod tlak a dával tak prostor k vyniknutí brankáři Havriljakovi. Ten přeci jen ve druhé třetině kapituloval po nepřehledné situaci před brankou. Těsný náskok naštěstí ve 14.minutě opět navýšil znovu z přesilovky Fidler. A když pár vteřin před druhou sirénou nejzkušenější player na hřišti zakombinoval s  jedním z nejmladších Bräuerem, vedl již Děčín o příjemné 3 góly. 

Třetí třetina pak byla hodně rozkouskovaná vyloučeními a nedisciplinovaností na obou stranách. Více přesilovek hrál děčínský celek, ale nenavázal na předchozí dvě využité. Nutno říci, že i přesilovková sestava doznala vynucených personálních změn, i tak se ale z přesilovek dalo a mělo vytěžit více. Bohužel se navíc ukázala i bolístka poslední doby, a to inkasovaný gól ve vlastní přesilovce. Na tom je potřeba do dalších bojů výrazně zapracovat. Nicméně sokolovští si v průběhu třetí třetiny svými fauly sami vzali možnost se zápasem ještě něco udělat. 

Nepříjemná statistika tedy byla prolomena  a Děčín stráví vánoční pauzu na 7.místě. První utkání v roce 2022 hrajeme doma v Novém Boru 8.1. od 17:00hod proti Slávii. Tak doražte zafandit, bude to určitě kvalitní podívaná ;)

Krásné pohodové svátky všem a hlavně pevné zdraví a dobrou náladu.