Tato skupina se skládala z kluků 06 až 08. Velká část kluků měla za sebou první účast již v roce 2020. Tehdy si na své turnajové premiéře pověsili na krk bronzové medaile. V roce 2021 nám druhou účast přerušil covid a tak jsme se dočkali až letos.

Naše věková kategorie patřila k těm nejméně obsazeným. Týmů se sešlo celkem 9 a mezi hlavní favority turnaje patřila Bohemka, Tatran a mix kluků z Liberce, Chodova a Ústí.

Turnaj byl zvláštní v tom, že v pátek jsme zvládli první dva zápasy ve skupině (Mohelnice 2:1, Tachov 9:4), připsané výhry nám již daly jistotu semifinále. V sobotu jsme pověřili síly s Bohemkou. To je pro náš klub vždy svátek. Zápas to byl zajímavý a Děčín se v něm neztratil. Porážka 2:1 nás utvrdila, že dokážeme hrát se silnými týmy vyrovnaný zápas. Po zbytek soboty jsme jezdili fandit zbylým děčínským týmům.

V neděli nás čekalo semifinále proti mixu 3 klubů – Cirkus Praha. Zápas zvládl soupeř proti nám 3:1, v zápase byl lepší v blokování a dokázal využit své šance. Čestný zásah si připsal Sláňa z nájezdu. O 3. místo se na turnaji nehraje a tak jsme si i při druhé účasti pověsili na krk bronz. Finále zvládl Cirkus Praha ve svůj prospěch nad Bohemkou 7:2. Jsme tak rádi, že jsme prověřili ze 4 zápasů síly ve dvou zápasech s těmi nejlepšími. Poděkování patří Zikimu a Zvířeti staršímu, kteří pomohli s logistikou na turnaji. To, co nám malinko chybělo, byla větší podpora našich fanoušků/rodičů (Loubkovejm děkujeme). Uvědomili jsme si to hlavně v momentu, kdy skoro všechny týmy měly svoje podporovatele.

Sestava: Dvořák, Ruml, Pšenička, Rathousky R., Slánský, Duda, Kužel, Zvěřina, Novák L, Dej, Loubek


Premiérově vyrazila na PFC kategorie 09. Do Prahy vyrazilo 16 kluků, kteří především pravidelně nastupují v soutěži mladších žáků v 5+1. Celá akce byla zároveň i takové malé dobrodružství, neboť se v drtivé většině případů přepravovali mezi halami a ubytováním MHD. Takže již cestu vlakem z Děčína si chlapci náramně užili. Po příjezdu směrovala naše cesta nejprve na registraci a po ní ihned do haly na první a v pátek také jediný náš zápas. Soupeřem byl slovenský Trenčín. Zápas nebyl přehlídkou světové úrovně, spíše naopak. A byť jsme určitě měli na to urvat nějaký ten bodík, příliš mnoho fatálních chyb nám tuto šanci sebralo.

Odpoledne si kluci dali NHL na hřišti u FTVS a zvedli si tak náladu. Na večer si trenéři pro kluky připravili takový malý domácí úkol, který se přímo týkal pátečního zápasu. Byla z toho hodinová diskuze a nutno říci, že velmi plodná. Sobotní program byl neskutečně nabitý. Zápasy v 8:00, 16:15 a 20:00hod znamenali brzké vstávání, přes 3 hodiny na cestách a zvyšující se únavu. Ale také velké odhodlání celý den zvládnout a ukázat svoji sílu. Ranní zápas nám sice neudělal radost výsledkem, kdy jsme přišli s Pískem o remízu 4s před koncem, ale neskutečným vzepětím oproti pátku. Tým se prezentoval zcela jinak a i když Písek byl florbalovější, Děčín se mu minimálně vyrovnal v nasazení a v počtu zajímavých šancí ho možná i předčil. Nicméně tato prohra nás pomalu ale jistě posílala do spodního pavouka play-off.

Další dva sobotní zápasy Děčín ale zvládl na výbornou. Skvělá atmosféra, podpořená fanděním našich starších kolegů a rodině Jirušových, poctivost do obrany a odvahu v útoku slavili úspěch, jak s týmem Panthers Praha, tak s Galacticos Bratislava. Proti Bratislavě měli kluci ještě výraznou motivaci v podobě odvozu auty téměř až do postele 

Děčín šel tedy ze 3.místa ve skupině do nedělního spodního pavouka a ve svém ranním osmifinále si v pohodě poradil s Chrudimí. Na čtvrtfinále se ale musel opět přesouvat a svedl v něm vyrovnaný a lítý duel s brněnskými gepardy. Ten měl velmi ostrý začátek, kdy se během chvilky přelilo vedení z jedné strany na druhou a pak to byl především boj. Brno bylo o něco lepším týmem, ale ne o tolik, aby Děčín neměl šanci. Dlouho to vypadalo na remízu 2:2, ale pak se gepardi mohli radovat po šťastné tečované střele a v závěrečné power-play přidal ještě 4.branku. Tím turnaj pro děčínské kluky skončil. Nejprve samozřejmě převládalo zklamání, cestu ve vlaku do DC už ale bylo vše zapomenuto a převládaly sice unavené, ale spokojené tváře ;)


Sestava: Vrátil, Novák J. – Švorc, Král, Salaba, Novák M., Mataj, Konáš, Müller, Horák, Ledvinka, Bräuer, Jiruš, Fujera, Rathousky, Volf


Na Prague floorball cup premiérově vyrazila i děčínská kategorie kluků do 12 let (B12). Sestavou to byl však takový mixík 8 nováčků, zkušených borců, kluků a holek roč. 2012 i 2013. Cesta do Prahy, prezence i první oběd proběhl bez problémů a ve 13:50 nás čekal první zápas proti Říčanům. Od začátku do konce šlo o velice pěkný vyrovnaný zápas kde byl Děčín o chlup lepší v zakončení a proto na konci slavil první výhru. Další dva mače byly naprosto odlišné.. ve druhém utkání proti nám nastoupili prďolové pražských Pantherů. Zde byl Děčín mnohem častěji na míčku, ale nedařilo se dávat góly, naopak Pantheři byli téměř stoprocentní, a tak na konci svítilo na světelné tabuli skóre 5:4. Pro nás ;) Poslední zápas ve skupině jsme hráli až v 18:50 a nastoupili k němu proti nám dívky pražských BLACK ANGELS. I zde měl Děčín herně na vrch, ale na každou vstřelenou branku se opět pořádně nadřel. Suma sumárum, Děčín zvítězil ve všech třech utkáních a v neděli nás čekala skupina kde jsme se měli prát o placku..

V neděli jsme hráli od 8:25 proti Znojmu. Z předchozího dne jsme věděli, že to bude opravdu těžký zápas a to nám také Znojmo celý zápas dokazovalo. Nedalo nám čuchnout, bylo lepší snad ve všech herních činnostech jednotlivce, ale hlavně kombinačně nás častokrát rozebralo na dílky. Za školení děkujeme :D Po nakládačce jsme sjeli na oběd a po něm nás čekalo repete s Říčany. Bohužel druhý zápas s tímto soupeřem se nám moc nepovedl, tři rychlé branky do naší sítě nalomily naše odhodlání a pak už to šlo jen z kopce :-( Říčany nám to vrátili i s úroky. Díky dalším výsledkům jsme v této chvíli věděli, že nemůžeme být ani třetí a zbyde na nás brambora. Navíc nás čekal druhý tým BLACK ANGELS, který byl kvalitativně srovnatelný se Znojmem. Na poslední utkání jsme museli znovu nějakou chvíli čekat, což nám ale vůbec nevadilo, protože jsme obsadili přilehlé workoutové hřiště a přetvořili ho na prolézačky. Blaci od začátku dominovali a podobně jako proti Znojmu jsme si s míčkem moc nezahráli.

Celkově to byl parádní víkend plný zážitků a sbírání zkušeností. Stihli jsme toho opravdu hodně.. Oslavili jsme narozeniny, vyfotili se s profíkem, najezdili asi 400km, odehráli 6 zápasů, zaradovali se nad výhrami, oplakali prohry, utržili zranění, porovnali se v "brawku", strávili hodiny na prolézačkách, atd. atd.

Sestava:  Hejna, Volf, Polák, Šklíbová, Kyralová, Hypša, Bláha, Beránek