FBC Jazzmani Žatec - FBC DDM Děčín  6:7 (0:3, 1:4, 5:0)

sestava a statistiky zde

odkaz na děčínské branky zde

Z covidových a jiných důvodů měl jsme před sobotním zápasem měli připraveno pouze 7 hráčů do pole. Ze zálohy byl tak povolán Kuba Ponert, který soutežní utkání odehrál naposledy 10.3.2018. Důležitý byl i návrat do sestavy Kristiána Zemana, který kvůli zdravotním patáliím přišel o více jak 2 měsíce. Přes to všechno šlo dlouho relativně hladce. Hned ve 3.minutě jsme dostali možnost přesilové hry a spolupráce Matza - Fidler opět zafungovala. Během první třetiny, kdy jsme měli logicky ještě hodně sil, jsme hráli zodpovědně dozadu a na útočné polovině trpělivě čekali na své šance.  To nám přineslo pohodlné vedení 3:0. 

Efektivní výkon pokračoval i ve druhé třetině, a i když se v ní prosadil krásnou ranou do šibenice i domácí, zdálo se, že se nemůže nic moc pokazit. Síle sice ubývaly, ale pořád jich bylo dost na to, abychom si poradili jak se snahou o napadání domácích, tak i na plnění defenzivních úkolů. 

Třetí třetinu jsme již zřejmě pod domněnkou toho, že se nemůže nic stát, hráli více bez hlavě a vytratila se chytrost a trpělivost. Žatec samozřejmě opět zkoušel presovat a pomaličku jsme začínali v rozhodujících momentech tahat nohy a nebyli již tak zodpovědní. Žatci se podařilo několika jednoduchými způsoby zakončení skórovat a na děčínské florbalky se začala vkrádat nervozita, což naopak jazzmany nabudilo. Timeout Děčína za stavu 7:4 sice na chvíli zastavil gólové manévry Žatce, ale chtělo to i gólovou odpověď pro naše barvy. Ta však nepřišla a naopak se 2x na přední tyč trefil žatečtí. Napínavou koncovku rozhodlo vyloučení na obou stranách půl minuty před koncem, z kterého si ale Děčín odnesl rozehrávku standartní situace. Zkušená parta kolem kapitána Fidlera ale s přehledem nic neuspěchala a dohrála zápas s míčkem na florbalce. 

Oslabená sestava tedy urvala 3 body, které si plně zasloužila. Měli jsme ale i trochu štěstí v tom, že celá situace s absencemi vyšla zrovna na poslední tým tabulky.