Trenéři opět nominovali 26 hráčů a hráček, které již tradičně rozdělili do dvou týmů. První utkání DC vs. DC se celé odehrálo ve vysokém tempu. Vyrovnané utkání dopadlo o chlup šťastněji pro tým blue, který vyhrál 5:3, ale herně by zápasu slušela remízka.

Pak už jsme poměřovali síly s ostatními kluby… Nejdříve došlo na utkání Děčín blue proti celku z Loun. Z prvního utkání rozjetý Děčín ihned od začátku ukazoval, že tady Lounům pšenka nepokvete.. Největším rozdílem mezi oběma týmy byl pohyb, a to jak s míčkem na florbalkách, tak bez něj.. hráči Děčína byli rychlejší, agilnější a nedělalo nám problém obehrát soupeře 1na1.

Následoval zápas Děčína white s Dubím. Dubí na tom bylo pohybově lépe než Louny, ale i přes to Děčínští dominovali. Zpočátku nás trápil brankář Dubí, který pochytal všechny střely z větší vzdálenosti. Trenéři tak zaapelovali na nutnost se tlačit s míčkem před branku alias „STŘEĎÁKA“ což si hráči i hráčky vzali k srdci a najednou se s brankami roztrhl pytel. Důležité také bylo, že když už se naši s míčkem dostali do pozice „Face to face“ proti brankářovi, zachovali chladnou hlavu a použili kličku místo střely. Toto nás trápilo v předchozích turnajích, kdy jsme se také před branku dostávali, ale buď jsme gólmanovi vyprášili vestu nebo míček skončil na za mantinelem.

Dubští pak nastoupili hned k utkání proti blůčkám a zápas to byl obdobný jako z wajty. Děčínští byli rychlejší a s míčkem hned mazali do útoku, kde pořádně zavářeli už lehce unavené obraně hostí.

Posledním měřením dne byl mač Děčín blue vs. Louny. A i zde mělo utkání podobný průběh jako v předchozích třech střetnutích a ve finále i velice podobný výsledek.

Za zmínku zde stojí i fakt, že v obou utkáních proti Lounům oba brankáři vychytali čistá konta, což se u elévů moc část nestává. Dobrá práce.

K výborným výkonům kromě nádherné výzdoby dopomohla i fantastická atmosféra, kterou vytvořili podporující rodičové, prarodičové, ale i kamarádi/dky z týmu, jenž pro tentokrát nebyli nominováni/y …. Za to to všem patří veliký dík. Poděkovat bychom chtěli i maminkám, které se opět zhostili provozu našeho turnajového bufetu, který již neodmyslitelně patří k našim domácím turnajům.

Tento turnaj byl posledním ligovým turnajem sezóny 21/22. Tím ale naše zápasové vyžití nekončí! V červnu nás čeká domácí DC OPEN a trenéři plánují další letní turnaje.